Úvod Základní škola Erasmus Erasmus - ČR - březen 2024

Erasmus - ČR - březen 2024

V březnu jsme se opět stali hostitelskou organizací a přivítali na týdenní návštěvě kamarády ze Švédska a ze Španělska. Děti naše i zahraniční se první dva dny věnovaly vzdělávání, absolvovaly vzdělávací kurz v IQlandii a zapojily se do výuky na naší škole.

V úterý odpoledne na nás všechny čekal autobus, který nás odvezl za třídenním dobrodružstvím do Harrachova. Počasí nám přálo, nebe bylo vymetené a pobyt na horském vzduchu zkrátka nezapomenutelný. Ještě po příjezdu jsme se stihli lesem vypravit k Mumlavskému vodopádu, který našim hostům vyrazil dech. Další den nás (a především španělské děti) čekala výzva, protože jsme se ocitli na lyžařském kurzu. Ze sněhu sice už mnoho nezbývalo, ale na vyřádění to stačilo a unavení instruktoři konstatovali, že tak veselou bandu už dlouho na svahu neměli.

K Harrachovu neodmyslitelně patří sklo, proto jsme nevynechali exkurzi v místní sklárně a nezapomněli jsme si užít na bobové dráze. Co jsme dělali po večerech? Hráli bowling, šipky a chodili plavat. Ale především jsme byli všichni spolu, utužovali přátelství a zlepšovali jazykové dovednosti.

Paní zástupkyně a pan starosta v pátek všem účastníkům slavnostně předali diplomy a mně nezbývá než poděkovat všem zapojeným rodičům, kteří u sebe s otevřenou náručí a myslí na několik dnů ubytovali hosty. Další úspěšný týden vzdělávání, které přináší viditelné výsledky, je za námi, a strážské děti, jako vždy, byly hvězdami setkání.