Úvod Základní škola Erasmus Erasmus - Mallorka - červen 2024

Erasmus - Mallorka - červen 2024

Od 2.6. do 7.6. se konal pobyt pěti žáků sedmé třídy s paní učitelkou Raabovou a Boškovou na Erasmu na Mallorce. V neděli jsme se všichni sešli na letišti v Praze a se zpožděním jsme dorazili večer do Palmy do hotelu. Hned druhý den byl naplánovaný výlet starým dřevěným vláčkem a starodávnou tramvají pomerančovými háji přes hory do Port de Sóller, kde jsme si prohlédli historické město, vykoupali se v moři a stejnou cestou zpět se vrátili večer na hotel.

V úterý nás přivítala naše partnerská škola v Llosetě, kde nás přivítal ředitel školy a provedl nás jejich základní i mateřskou školou. Po obědě jsme si zaplavali ve školním bazéně a tiše jim tento luxus záviděli. Na zpáteční cestě jsme se zastavili v Palmě a prošli si toto krásné historické město.

Bydleli jsme nedaleko Palma Aquaria, tak jsme si tento zážitek nenechali ve středu ujít. Akvária představují faunu Středomoří a tropického oceánu, expozici tuňáků žlutoploutvých či medúz.

Ve čtvrtek jsme v Llosetě ve škole předvedli v angličtině prezentaci naší školy, se žáky si zazpívali anglické písničky a s koordinátorkou Erasmu Clarou jsme odjeli do jeskyní v Porto Cristo. Byl to úžasný zážitek. Večer nás naši hostitelé pozvali do venkovní restaurace, kde jsme ochutnali tradiční španělská jídla a do naší základny se dopravili až o půlnoci.

Pátek byl náš poslední den na Mallorce a ten jsme prožili na moři s tříhodinovou lekcí na kajacích a poté koupáním na pobřeží. Večer jsme odjeli na letiště a o půlnoci doletěli šťastně do Prahy.

Tento pobyt byl velmi náročný a nabitý zážitky. Děti poznaly Mallorku od jihu směrem na východ i západ. Na tento neobyčejný pobyt nikdy nezapomeneme.